Všichni určitě znáte telefon Nokia 6303, který vznikl jako "kopie" úspěšné verze 6300. Mezi hlavní rozdíly tohoto telefonu patří větší displej, kvalitnější fotoaparát a především silnější baterie. Kovové tělo, které je v tomto ohledu originální zůstalo. Telefon pro všechny věkové skupiny, to je Nokia 6303.
Samotný telefon je v dnešní době jen základní vybavení, to ostatní je v příslušenství. Příslušenství je k telefonu řada, proto se budeme zabývat spíše tím nejzákladnějším a nejpoužívanějším. Začněme handsfree. Neznám člověka, který by o tomto vynálezu neslyšel. Jediný způsob jak volat během jízdy v autě a přitom nezískat nějakou tu pokutu. Jedná se především o pohodlné telefonování v okamžicích, kdy nemůžeme držet u ucha telefon. Nejčastěji používají handsfree tedy zajisté řidiči. Další důležitou pomůckou, respektive ochráncem je pouzdro nebo obal. Zabrání škrábancům a tlumí v případě pádů. Bez cestovní nabíječky se dnes také jen tak někdo neobejde. Stejně jako na každém nokia webu které píši i na tomto nezapomenu na záložní zdroj pro telefon. Je tak trošku zajímavost od nokie, ale určitě se dočtete, že i taková věcička se očbas hodí. Nokia 6303 Classic má už baterii oproti předchůdci kvalitnější, takže nákup baterie bych řešil spíše až po roce, dvou, kdy baterka zeslábne.
Jako prvním faktem při výběru handsfree je důležité způsob používání. Pakliže máte svůj osobní vůz a nejezdíte v ničem jiném, určitě Vám bude vyhovovat kompletní souprava do vozidla. Výhodou je, že nemusíte mít nic na uchu. Máte dostatečnou volnost a vlastně nic neřešíte.
Ovšem v případě, že vozů máte více či střídáte firemní vozy, bude Vám zajisté stačit klasický ušní typ handsfree. V dnešní době je jejich kvalita na vysoké úrovni a tak Vám bude takové handsfree pohodlně sedět v uších. Výá Pokud však střídáte vozy či máte nějaký jiný důvod, nepovrhnete ani ušnímu typu handsfree. Ačkoli je potřeba mít něco na uchu, moderní doba jde kupředu a váha je takřka mizivá, takže až takový problém to není. Jedním stiskem ovládáte vše, je to jednoduché a hlavně funkční. Někdy to i ušetří na pokutě, že? Cena této drobnosti je kolem 800,-kč.
90% z nás si určitě rád poslechne hudbu. Nokia pro Vás vytvořila sluchátka, se kterýma bude poslech hudby opravdu zážitek. Máte na výběr opět dvě varianty, takže si zajisté vyberete. Pakliže máte rádi kvalitní poslech muziky, určitě zvolíte uzavřená sluchátka, která nejen lépe drží na hlavě, ale hlavně disponují kvalitním výstupem hudby. Cena se točí kolem 1.600,-kč. Nokia Vás však nenutí nosit tato sluchátka, pokud máte raději klasiku.
Pokud znáte výraz "sluchátka pecky", určitě víte o co jde. Dalo by se říci, že patent firmy KOSS se prostě líbí. Výhodou sluchátek je jasná mobilita. Špunty strčíte do uší, nezaberou moc místa a navíc se dají dobře maskovat třeba ve škole. Uzavřená sluchátka mají výhodu, že se veškerý zvuk rozlehne ve Vašem uchu a nedochází tak ke ztrátě kvality. Nicméně někomu to může být nepříjemné. Sluchátka disponují technologií bluetooth, takže se obejdete bez kabelů. Přibližná cena těchto sluchátek je 800,-kč, tak nečekejte a kupte si třeba k nokii 6303 classic tato sluchátka.
Nemáte rádi poškrábaný rám telefon nebo displej? Už od počátku telefonů existují obaly a pouzdra na telefony. Investice minimální a přitom výsledek znatelný. Navíc mnohdy především majitelky mohou obal či pouzdro použít také jaké módní doplněk svého telefonu.
Nabídka obalů je opravdu velká. Můžete volit klasické, černobílé, barevné, s tkaničkami i bez nich. Cena těchto klasik se pohybuje mezi 100,- kč - 300,-kč, což je opravdu za nepoškrábaný telefon velmi málo. Hlavně dejte pozor, aby jste obal nekoupily na špatný typ telefonu, protože Vám ve většině případů nebude sedět. Obaly máme také na opasky. Především znají starší uživatelé telefonů, kterým se tento způsob obalů líbí.
Pakliže jste většinu času na cestách, určitě si pořiďte cestovní nabíječku. Klasická nabíječka nezabere moc místa, ale určitě ji
nenabijete ve svém autě. Společnost nokika pro tyto případy vytvořila cestovní nabíječku, která Vás přijde na
nějakých 800,-kč. Cena je vyšší, ale nezapomeňte, že nabíječku kupujete jednou za pár let (tedy pokud neměníte značku telefonu).
Co je UPC ví určitě spousta z nás. Záložní zdroj používáme nejčastěji u počítačů, ale co takhle záležní zdroj na telefon? Nedělám si srandu. Pokud jste často na místech, kde elektřina prostě není a nemáte jak nabít telefon, určitě čtěte dále. Za pouhých 400,-kč seženete záložní zdroj na telefon, který Vám nabije Vaši baterii opět na plno. Je otázkou zkušeností, zda má cenu této investice, ale za tu pořizovací částku se to zřejmě vyplatí.